Realizujemy wiele ciekawych projektów w których angażujemy dzieci, pracowników naukowych krakowskich wyższych uczelni, artystów oraz rodziców.

Projekt: „Noc Małych Naukowców” – Przedszkole JCI wpisuje się w Małopolską Noc Naukowców, która jest cyklicznym wydarzeniem. Jego główną ideą jest promocja i popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski. To projekt łączący naukę i rozrywkę mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży roli naukowców, przybliżenie ich pracy i pokazanie jak wpływa ona na nasze codzienne życie. Stanowi ona zachętę dla młodego pokolenia do wyboru kariery naukowej. Przedszkole JCI otwiera wtedy swoje podwoje dla dzieci z całej Małopolski. Nauczyciele prezentują dzieciom różnorakie eksperymenty i doświadczenia lub objaśniają zjawiska przyrodnicze. Podczas Nocy Małych Naukowców dzieci mogą być świadkami wybuchu wulkanu skonstruowanego w piaskownicy, poznać czym jest ciecz nienewtonowska, zobaczyć różne gatunki owadów, dowiedzieć się na czym polega sztuka kamuflażu czy rozwiązywać różnego rodzaju zagadki przyrodnicze i matematyczne łamigłówki. Każdego roku nauczyciele razem z pracownikami naukowymi przygotowują innego rodzaju naukowe atrakcje.

Projekt: „Motyle” –zakładamy w przedszkolu hodowle motyli. Dzieci obserwują cykl rozwojowy, karmią gąsienice, przygotowują krótkie prezentacje, wykonują prace plastyczne i odwiedzają motylarnie, gdzie zapoznają się z różnorodnością gatunków i barw tych kolorowych owadów. Przedszkolaki sieją także mieszanki kwiatowe, składające się z gatunków roślin, które lubią motyle a także zakładają hoteliki dla wszelkich owadów. Uwieńczeniem projektu jest wystawa plastyczna w Muzeum Narodowym – ogród Domu Mehoffera oraz wypuszczenie dorosłych osobników na łąkę.

Projekt: „Dzieciaki i źrebaki”

Projekt: „Smok” - jest realizowany we współpracy z Teatrem Groteska. Dzieci i nauczyciele wykonają ogromnego smoka, który uczestniczy w Wielkiej Paradzie Smoków. Wydarzenie to odbywa się na Rynku Głównym na przełomie maja i czerwca. Wygląd smoka odpowiada tematowi przewodniemu, a pomysłowość wykonawców jest oceniana przez specjalne jury. Rodzice w otoczeniu przedszkolaków maszerują w pardzie prezentując wykonanego smoka. Smok ten nie straszy, jest przyjacielem dzieci i bardzo lubi podróże. Ostatnia Wielka Parada Smoków poświęcona była podróżom

Projekt: „Szopy i szopki” – projekt o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci - po wcześniejszych warsztatach - wykonują szopkę krakowską, z którą tuż przed świętami odwiedzają biura, laboratoria i sale wykładowe Life Science Parku. Dzieci przebrane są za kolędników. Wędruje z nimi gwiazda, a także postać Maryi, Józefa, duża liczba Aniołów i Pastuszków. Pracownicy naukowi i administracyjni gromadzą się w specjalnych strefach, gdzie dzieci wykonują krótką inscenizację, składają życzenia i częstują własnoręcznie przygotowanymi piernikami. Wszystko zostaje uwieńczone wspólnym kolędowaniem. Projekt ten przekształcił się w rytuał, na który co roku czekają wszyscy pracownicy LSP.

Projekt: „Wiosenny ogród” – ogród jest specjalnym miejscem, w którym przedszkolaki prowadzą swoje uprawy. Są w nim warzywa owoce, kwiaty i zioła. Każda grupa wiekowa dba o specjalnie wyznaczone poletko. Na wiosnę dzieci spulchniają ziemię, robią grządki i sieją warzywa. Później razem z nauczycielami bądź rodzicami podlewają i pielą swoje uprawy. Ogród nie tylko cieszy bogactwem kolorów, ale przynosi plony w postaci marchewek, rzodkiewki czy ogórków. Wyhodowane warzywa są przetwarzane na pyszne potrawy. W ogrodzie umieszczane są hoteliki dla owadów, które zapylają kwiaty.